top of page
סדנה לזוגות נשואים הסבר

אחרי עשרים שנה...
סדנה לזוגות נשואים עשרים שנה (פחות או יותר)

תאריך בקרוב 
למועדים נוספים

סדנה לזוגות נשואים עשרים (פחות או יותר), מיועדת לזוגות שנמצאים יחד כבר תקופה, בונים יחד משפחה וחיים משותפים ורוצים זמן ומרחב לזוגיות שלהם. 

על מה נדבר בסדנה?

הקומה הראשונה תעסוק בבסיס. נדבר על שגרה ושחיקה בכל מרחבי הבית: בדיבור, בהכרות, במיניות. דרך כלים של תקשורת נעסוק בקונפליקטים ובמחשבות איך הקשר בינינו יכול להיות יותר בונה ומיטיב אחד עם השניה ואחת עם השני. יש הרבה דברים שקורים בבית אחרי זמן ארוך משותף. נהיינו שותפים להפעלת גן ילדים, בנינו יחד מפעל הזנה ואנחנו חברי הנהלה בניהול משק בית.  זו הזדמנות לחזור למעגל זוגי, כדי לראות את כל הדברים שה"חוץ" מביא לתוך הזוגיות. יש צד חד חיצוני שמפריע לנו להיות זוג, ויש גם צד שיכול לקחת אותנו למקומות חדשים. תיאום ציפיות, תקשורת, חלוקת תפקידים ואינטימיות הם חלק מהנושאים שנגע בהם.

לצד זה, בקומה השניה, נעשה קצת "מחשבים מסלול מחדש". בחיים יש זמני עצירה שמאפשרים לעשות התארגנות מחדש להמשך – נתבונן ברגעים האלה וניתן קצת כלים להתארגנות הזו. אם כבר עוצרים , אז זה זמן לשאול שאלות יותר עמוקות, בכל מרחב. בהשאלה אפשר לומר שזוג שנשוי שלוש שנים רוצה לריב פחות, ואילו זוג שנשוי עשרים שנה רוצה להבין יותר, מה מביא כל אחד מהם למקום הזה – איך הם יכולים לנוע אחרת, להגיב ממקום שונה, ולגדול.

מי מעביר?

את התכנים יעביר דני סגל, לצד מעבירים ומעבירות נוספים מתחומם: בתקשורת בלתי אמצעית דרך ריקוד, שיחה בנושא מיניות ואינטימיות ועוד.

קצת על הקונספט הקבוצתי

הסדנה תעבור בקבוצה קטנה של עד 8 זוגות. הקבוצה יכולה להיות קבוצת שווים לשיחה והעמקה משותפת, ויחד עם זאת אתם יכולים לבחור על כמה אתם רוצים להשתתף ולהביא את עצמכם פנימה, וכמה להיות רק כזוג. קיום הסדנה תלוי במינימום נרשמים.

הסדנה מתקיימת ב'ארץ בראשית' צמוד לישוב אלון. כ-20 דקות נסיעה מירושלים, בשקט של מדבר יהודה, בצימר ואוהל מאובזר. 

 

שעות הסדנה הן מ10:30 בבוקר ביום חמישי ועד 12:30 בצהריים ביום שישי. 

                עלות הסדנה : 1,800 ש"ח לזוג

                כולל לינה, ארוחות מפנקות, הרבה קפה ונשנושים ביתיים בין הארוחות.

הלינה ביחידות אירוח ובצימרים נחמדים באזור.

 

הארוחות מבושלות במקום על ידי צוות 'ארץ בראשית', ועל ידי המשפחה של דני, ומותאמות לצרכים של הזוגות: מנות צמחוניות, טבעוניות ובקשות אוכל אחרות. 

בין הארוחות יש קפה, פירות ועוגות טעימות (באחריות!). 

במהלך הסדנה מתקיים טיול קצר בקרבת מקום, כדאי להגיע עם נעליים נוחות ובגדים למים (למי שרוצה).

 

וְשׁוּב עוֹלֶה הַשִּׁיר

וְשׁוּב עַד כְּלּוֹת הַנֶּפֶשׁ

פְּרִי גַּעְגּוּעַי

יְמֵי רִמּוֹן וְגֶפֶן

וְרוּחַ בִּי עוֹד שָׁר

רוֹעֵד אוֹתוֹ מֵיתָר

עֶשְׂרִים שָׁנָה.

     יענקל'ה רוטבליט

נשמח לשריין מקום

איזה כיף שאתם רוצים לבוא | השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם להשלמת ההרשמה

מתוך המשובים על הסדנה

יצאנו מהבית, לקח זמן להוריד את הווליום של קולות הסערה, מבחוץ ומבפנים, ולאט לאט הצליח להתחיל להאיר את הצוהר הפנימי. הקבוצה, ההנחייה העדינה והמרחב הפיסי והקבוצתי אפשרו לדבר הזה להתחיל להתרחש"

 יוני וציפי, נובמבר 

bottom of page